Naujienos

2017.07.12

Viskas apie wrapping’ą: kodėl verta automobilį klijuoti plėvele?

Viskas apie wrapping’ą: kodėl verta automobilį klijuoti plėvele?

Ar žinojote, jog dauguma taksi firmų įsigyjamų automobilių yra balti ir tik vėliau, naudojant lipnias plėveles, paverčiami įvairiaspalviais, traukiančiais akį bei viliojančiais klientus?

Wrapping’as – automobilių dengimas plėvelėmis, ne vieną dešimtmetį sėkmingai taikytas siekiant reklaminių tikslų – jau kurį laiką kelia ir eilinių vairuotojų susidomėjimą. Vis daugiau populiarumo sulaukianti technologija itin vertinama dėl jos suteikiamos galimybės paversti savo automobilį unikaliu mieste, šalyje ar net pasaulyje – tačiau tai toli gražu ne vienintelis transporto priemonės dengimo plėvele privalumas.

  • Dengimas plėvele yra kur kas mažiau laiko užimantis procesas nei dažymas. Viso automobilio dengimas plėvele, darbą atliekant įgudusiam meistrui, trunka 2-4 dienas. Dažant panašiai tiek trunka vien paruošimas.

          Žiūrėkite wrapping’o video

  • Plėvelė suteikia daugiau vietos fantazijai nei dažai. Dažant dažniausiai siūloma tik spalvų paletė, o dengiant plėvele ir tekstūriniai pokyčiai – klijuojant galima sukurti karbono, medžio, odos, žvynų ir t.t. imitaciją. Taip pat kurti iliustraciją.

          phoca_thumb_l_mossy-oak-2

  •  Plėvele galima tamsinti langus[1]. Naudojant plėveles galima rinktis tiek pralaidumą – nuo 5 % iki 90 %, tiek paviršių – juodą ar veidrodinį, tiek paskirtį – apsaugą nuo karščio, apsaugą nuo UV spindulių, privatumo poreikio patenkinimą.
  • Plėvelė gali būti naudojama kaip dažų apsauga. Vis daugiau naujų ar naujai perdažytų automobilių vairuotojų skaidria plėvele dengia dažniausiai pažeidžiamas transporto priemonės dalis – buferius, lempas ir t.t. – taip jas apsaugodami nuo UV spindulių, druskų poveikio, įvairių įbrėžimų.
  • Plėvelę galima bet kada nuimti. Įvykus avarijai, atsiradus defektui ar tiesiog atsibodus plėvelę galima greitai ir netgi patiems pašalinti be jokių žymių ar po plėvele buvusio dažų sluoksnio pažeidimų. Perdažymas bet kuriuo atveju reikalauja daug laiko ir pinigų.
  • Plėvelės danga jau gali būti apdrausta. Įprastai gamintojas suteikia dešimties metų garantiją tik plėvelės spalvai, o ne dėvėjimo ilgaamžiškumui – tai kurį laiką kėlė nerimą daliai plėvele dengtų automobilių vairuotojų. Dabar vis daugiau draudimo kompanijų siūlo galimybę į draudimo polisą įtraukti įrašą, jog mašina dengta plėvele, ir taip užsitikrinti nemokamą plėvelės perklijavimą po draudiminių įvykių.

 

Ieškote patikimo plėvelių automobiliams gamintojo? UAB Heliopolis rekomenduoja „Orafol“.

Daugiau wrapping’o pavyzdžių galite rasti čia


[1] Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, automobilių stiklų, patenkančių į priekinį vairuotojo matomumo lauką, šviesos laidumas negali būti mažesnis nei 75 proc. priekinio stiklo ir 70 proc. priekinių šoninių stiklų. Galinių stiklų pralaidumas nereguliuojamas.

 

Atgal