Naujienos

2018.07.17

Suteik pastatui gyvybės – išorės apdaila su HPL plokštėmis

Suteik pastatui gyvybės – išorės apdaila su HPL plokštėmis

Trys HPL raidės (ang. high presure laminate) žymi aukšto slėgio laminato plokštes. Tai itin kokybiška medžiaga, skirta pastatų lauko ir vidaus fasadų apdailai. Kokiomis savybėmis pasižymi šios plokštės, kokių tipų pastatams gali būti naudojamos bei koks galimas jų pasirinkimas – apie visa tai ir daugiau kviečiame skaityti straipsnyje apačioje.

Puikios cheminės plokščių savybės

HPL plokštės sudarytos iš impregnuotų bei supresuotų aukštame slėgyje celiuliozės pluošto lakštų. Todėl plokštės įgauna labai tvirtą ir kietą būseną, o tokių plokščių paviršiai pasižymi ypač dideliu atsparumu mechaniniams pažeidimams. Be to, HPL plokštės yra atsparios aplinkos poveikiui: UV saulės spinduliams, žemai ar aukštai lauko temperatūrai, lietui, sniegui ar kitiems atmosferiniams reiškiniams. Nei vienas iš nurodytų išorinių veiksnių nepakeičia nei plokščių išvaizdos, nei fizinių jų savybių.  

Svarbu pažymėti ir kitą aspektą – medžiagos atsparumą degumui. Tačiau renkantis HPL plokštes, ne mažiau svarbu prieš tai įvertinti gamintoją ir visus medžiagos techninius dokumentus. Ypatingai rekomenduojame rinktis tik Europos sąjungoje pagamintas HPL plokštes, turinčias Bs1d0 degumo klasę, nes rinkoje gausu  neaiškios kilmės plokščių su abejotinomis degumo klasių deklaracijomis. Tik pasirinkus Europos sąjungoje pagamintas plokštes, kurios pasižymi Bs1d0 degumo klase, būsite tikri, kad tokios plokštės yra atsparios ugniai, jos nepakeis savo išvaizdos, fizinių savybių ir tarnaus daug metų.

Platus plokščių pritaikymo spektras

Įprasta manyti, jog HPL laminatai tinkami tik komercinės paskirties pastatų apdailai pagyvinti, išsirenkant ne tik norimą spalvą ar paviršiaus faktūrą, bet ir pasirenkant konkretų norimą atvaizdą. Pasinaudojus skaitmeninio spausdinimo galimybę ant HPL plokščių, pastato paviršius gali įgauti unikalų piešinį ar nuotrauką ir taip išsiskirti iš aplinkos. Puikus to pavyzdys, Klaipėdoje esantis prekybos centras „Banginis“   ant kurio sienų, padengtų HPL plokštėmis ir tiekiamų Heliopolis UAB, buvo atspausdintas uosto fragmentas su žuvėdromis.

Visgi, šios medžiagos pritaikymo galimybės kur kas platesnės – jos leidžia padailinti ne tik administracinių pastatų ar daugiabučių namų fasadus. Privačių namų savininkai atras plačias galimybes šią medžiagą pritaikyti savo statybose. HPL plokštės gali būti panaudojamos kaip balkonų, terasų, atitvarų, sienų ir stogų apdailinė medžiaga. Pastatų fasadų sienoms dengti dažniausiai naudojamos 6-8 mm storio plokštės. Tačiau siekiant išskirtinumo ir norint pastatui sukurti solidumo įspūdį, galima rinktis ir storesnes HPL plokštes, pavydžiui, 10mm ar net 12mm storio. Kalbant apie privačių namų fasadus, verta paminėti, kad šios plokštės yra labai populiarios, kai norima tokiuose namuose sienoms suteikti medžio imitacijos įvaizdį.

HPL plokštės turi platų pasirinkimą įvairių paviršiaus raštų, spalvų ir faktūrų, kurių pagalba lengvai išgauste ąžuolo, uosio, kedro ar kitų medžių imitacijas. Pasirinkus tokią apdailą, bus nelengva atskirti, kuris fasadas yra padengtas natūralia mediena, o kuriam panaudotos HPL plokštės ir jų medžio imitacija. HPL plokštės, palyginus su natūralia mediena, turi keletą esminių privalumų. Pirmiausia, tokios plokštės nereikalauja papildomos priežiūros. Pavyzdžiui, jeigu HPL plokštės panaudotos fasado apdailai, tuomet tokių plokščių netgi plauti nelabai reikia. Jas puikiausiai nuplauna natūralus lietaus vanduo. Antra, labai svarbi savybė, kuri palengvina gyvenimą namo savininkui, tai, kad šių plokščių nereikia perdažyti, impregnuoti ar kitaip stengtis prailginti eksploatacijos trukmę. Tuo tarpu, pasirinkus naudoti natūralią medieną terasos sienoms, stogų pakalimams ar galiausiai pačiam fasadui, anksčiau ar vėliau turėsite perdažyti ir atnaujinti tokį paviršių. Jeigu pasirinktas patikimas HPL plokščių gamintojas ir medžiaga teisingai sumontuota, užtikriname, kad mažiausiai dvidešimt metų niekuo nereikės rūpintis papildomai.

Užsukę į heliopolis.lt rasite plokščių spalvyną bei galėsite apžiūrėti atliktų darbų galeriją.

 

Atgal