Naujienos

2018.06.28

Statybinių medžiagų TOP 3 be kurių neišsiversite šią vasarą

Statybinių medžiagų TOP 3  be kurių neišsiversite šią vasarą

Vasara – puikus laikas apmąstyti ne tik atostogų maršrutus, tačiau įgyvendinti metų bėgyje suplanuotus darbus sodyboje ar namuose. Naujos tvoros įrengimas, sodo namelio rekonstrukcija, pirties statymas, stogo perdengimas, pavėsinės konstravimas šalia ežero… sąrašas gali būti išties ilgas! Tačiau, kad ir kokie darbai lauktų tavęs – kiekvienam atlikti bus reikalingos tam tikros medžiagos. Nors pastarųjų statybos srityje šiandien išties gausu, straipsnyje kviečiame sužinoti, be kokių medžiagų sunkiai išsiversi šią vasarą!

1. Tiek lauke, tiek viduje puikiai tinkanti mediena

Mediena priskiriama bendrinėms statybinėms medžiagoms dėl itin plačių pritaikymo galimybių, mat yra pasitelkiama statant įvairiausios paskirties statinius. Mediena tinkama tiek vidaus apdailai, tiek lauke stovintiems objektams konstruoti, nes ši žaliava pasižymi išties puikiomis savybėmis. Viena pagrindinių – tai neįtikėtinas atsparumas deformacijoms ir temperatūriniams pokyčiams. Šios savybės praverčia tiek didesnių objektų statybai, tiek mažesniems su apdaila susijusiems darbams. Medienos išskirtinumas itin aktualus mąstantiems apie pastato statybas, kadangi ši medžiaga turi ne tik puikias šilumines savybes, bet ir puikią garso izoliaciją bei konstrukcinį tvirtumą. Be to, medienos šilumos laidumas yra santykinai mažas, palyginti su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip aliuminis, marmuras, plienas ar stiklas. Tai suteikia medienai pranašumų, kai ji naudojama sienų, lubų ar grindų įrengimui, kadangi tokiu būdu mediena veikia kaip papildoma izoliacija nuo šalčio.

Mediena, kaip žaliava, naudojama ir kitų produktų gamyboje. Pavyzdžiui, faneros plokštės, gaunamos suspaudžiant ir klijuojant medienos lakštus, o laminuota fanera – klijuojant vandeniui atspariais klijais. Pastarieji užtikrina produkto atsparumą drėgmei ir aplinkos poveikiui, tad fanera gali būti naudojama betonavimo,  apdailos darbams ar pastolių gamybai.

2. Plastikas ir jo rūšių įvairovė

Plastikas kasdien sutinkamas ne tik buityje, tačiau ir statybų aikštelėje. Spalvotas, skaidrus, banguotas, lygus, itin lengvas, storas, plonas – įvairiausiomis savybėmis pasižymintis ir skirtingų rūšių – plastikas dažnai tampa būtinuoju komponentu konstruojant įvairiausius statinius. Didelis plastiko žaliavos privalumas – ilgaamžiškumas t.y. atsparumas korozijai, puvimui ir kitiems senėjimo procesams. Tam tikrais atvejais plastikas gali būti nedegus ir atsparus netgi ugniai.

Nors atsparumo lygis priklauso nuo konkrečios medžiagos rūšies, dauguma statybinių plastikų, įskaitant itin populiarų PVC ar polikarbonatą PC yra nedegios medžiagos. Kiti šios žaliavos privalumai – sandarumas, itin paprasta priežiūra bei išskirtinis tvirtumas ir lengvumas. Pastaroji savybė leidžia medžiagą lanksčiai pritaikyti įvairiausiose vietose, tokiose kaip šiltnamių, stoginių, stogelių, pavėsinių ir kitų pastatų stogams, ar sienų pertvaroms sumontuoti.

3. Tvarumo pamatas statybose – metalas

Įprastai metalas naudojamas kaip konstrukcinė medžiaga, padedanti tarpusavyje sutvirtinti skirtingus komponentus. Dažniausias pasirinkimas – plieno lydinys, kurio pagrindą sudaro geležis. Šis lydinys vertinamas dėl mažo kiekio kitų metalo priemaišų, o akivaizdžiausi jo privalumai – tvirtumas bei ilgaamžiškumas.

Mažesnio masto darbams naudojamos metalinės plokštės, strypai, lakštai, kurie pagal poreikį gali būti pritaikyti įvairiausiems sprendimams. Montavimo darbuose pagelbės aliuminio profiliai – teliks išsirinkti iš standartinių, jungiamųjų ar konstrukcinių, o įsigyti šią medžiagą galima Heliopolyje, kur yra galimybė netgi gauti supjaustytą profilį pagal reikiamus išmatavimus.

Turintiems daug sudėtingesnį projektą ir ieškantiems sprendimo savo namo ar biuro fasadui, Heliopolis gali pasiūlyti didelį fasadinių apdailos medžiagų spektrą. Įmonė daug metų specializuojasi ventiliuojamų fasadų srityje ir gali pasiūlyti ne tik platų medžiagų pasirinkimą, bet ir suteikia visą techninę informaciją, atlieka pastato išeigos optimizaciją bei atlieka fasado plokščių išdalinimą.

Pasirinkimas iš nurodytųjų medžiagų šiandien itin platus, tad kiekvienas nesunkiai ras sau tinkamiausią kainos ir kokybės variantą numatytiems darbams. Tačiau tikėtina, jog laukiančiam projektui prireiks ir papildomų komponentų, kuriuos kviečiame apžiūrėti bei išsirinkti heliopolis.lt svetainėje! PVC plokštės, aliuminio profiliai, polikarbonatinės plokštės, fanera ar fasadinės plokštės – tai medžiagos, kurių pagalba įgyvendinsite savo statybų projektą lengviau, greičiau ir pigiau! 

Šaltiniai:

https://theconstructor.org/building/types-of-building-materials-construction/699/

http://www.understandconstruction.com/wood.html

https://www.aakashgroup.com/5-top-extremely-durable-long-lasting-building-materials/

Atgal