Naujienos

2017.08.28

Specialisto patarimai: kaip išsirinkti geriausiai poreikius tenkinsiantį pramoninį spausdintuvą

Specialisto patarimai: kaip išsirinkti geriausiai poreikius tenkinsiantį pramoninį spausdintuvą

„Kai žmogus sako, jog jam reikalingas spausdintuvas, pirmiausia klausiu, ką ketinama su juo veikti – ir čia netinka atsakymas viską, – pasakoja UAB Heliopolis techninės apžiūros specialistas Mindaugas Klimas. – Kiekvienas spausdintuvas yra geras, bet geriausias – tik tam tikroje srityje.“   

REKLAMOS RINKAI SKIRTI SPAUSDINTUVAI

Kadangi šioje srityje svarbiausia atsparumas ir ekonomiškumas, tai dominuojanti technologija yra solventinė spauda, kuri leidžia kurti aukštos kokybės ilgalaikes lauko ir vidaus aplikacijas, bei tirpikliniai rašalai, kurie, palyginus su kitais, yra pigiausi.

Šiuo kriterijus atitinkantys spausdintuvai, kuriuos rekomenduoju, yra:

Kai kurios reklamos spausdinimo įmonės neapsiriboja vien spauda – joms reikalingas ir pjaustymo įrankis. Tokiu atveju yra du variantai – rinktis spausdintuvą su integruotu pjaustytuvu (dar vadinamu ploteriu) arba rinktis vieną iš aukščiau minėtų spausdintuvų ir pjaustytuvą įsigyti atskirai.

Mano nuomone, reklamos rinkoje antrasis variantas yra pranašesnis – kol vienas įrenginys spausdina, kitas pjausto – taip darbas vyksta greičiau nei vyktų turint vieną dviejų funkcijų spausdintuvą. O greitis šiais laikais labai svarbus.

INDUSTRINEI RINKAI SKIRTI SPAUSDINTUVAI

Tiems, kurie į mano anksčiau minėtą klausimą atsako: „Noriu spausdinti ant kietų medžiagų arba gaminių“ – reikalingi industriniai spausdintuvai. Būtent jais yra dailinami telefonų dangteliai, žiebtuvėliai, tušinukai, kiti suvenyrai, ženklinamos detalės ir pan.

Tiesa, anksčiau, kai buvo vieno dizaino didelio tiražo poreikis, šioje srityje dominavo šilkografija. Dabar, kai visi nori būti išskirtiniai ir daug svarbiau dizainų įvairovė nei tiražas – šilkografija per brangi, tad rinkoje karaliauja spausdintuvai.

Industriniai spausdintuvai pagal veikimo principą skirstomi į dvi grupes – ruloninius ir plokščiastalius. Kurį iš jų pasirinkti, priklauso nuo marginamo daikto.

Siūlau:

TEKSTILĖS RINKAI SKIRTI SPAUSDINTUVAI

Tekstilės rinka iš čia paminėtų Lietuvoje yra pati populiariausia – marginimu ant drabužių užsiima tiek stambios įmonės, tiek individualūs asmenys. Tiesa, būtent kalbant apie šią sritį, norai neretai prasilenkia su realybe – vienas spausdintuvas dažniausiai būna skirtas marginimui tik ant vienos rūšies pluošto.

  • BROTHER spausdintuvų GT-3 serija skirta marginimui ant jau pagamintų drabužių,  sportbačių iš natūralių pluoštų – medvilnės, lino;
  • Mimaki TS300P-1800 spausdintuvas skirtas marginimui ant sintetinių audinių, dažniausia poliesterio iškarpų – pavyzdžiui, Lietuvoje šiuos spausdintuvus naudoja sporto ir laisvalaikio drabužių gamintojas AB „Audimas“.

Žinoma, yra ir tokių spausdintuvų, kurie gali spausdinti ant bet kokio audinio, pavyzdžiui, Mimaki TX300P-1800. Tačiau net ir šiuo atveju kiekviena pluošto rūšis reikalauja tam tikros rašalo rūšies: sintetika – sublimacinių, natūralūs augalinės kilmės pluoštai – reaktyvinių, natūralūs gyvūninės kilmės pluoštai – rūgštinių rašalų ir t.t. – tai reiškia tiek didesnes eksplotavimo  išlaidas, tiek didesnes galimybes.

Kiekvienas spausdintuvas yra geras, bet geriausias – tik tam tikroje srityje.  Kreipkitės ir mes padėsime atsirinkti!

Atgal