Naujienos

2018.04.11

PVC medžiagos – sprendimas Jūsų lauko ar vidaus reklamai

PVC medžiagos – sprendimas Jūsų lauko ar vidaus reklamai

Polivinilcloridas arba trumpiniu žymimas PVC – vienas labiausiai paplitusių plastikų. Termoplastikų grupei priklausanti medžiaga šiandien pritaikoma įvairiausiose srityse, tačiau itin dažnai sutinkama statybų, apdirbamosios pramonės bei reklamos gamybos sferose. Pastarojoje šis plastikas naudojamas tiek vidaus, tiek lauko reklamos gamybai. Kokiomis savybėmis jis pasižymi, kas lemia populiarumą bei kaip jis panaudojamas reklaminiams sprendimams? Visi atsakymai į šiuos klausimus – straipsnyje apačioje.

 

PVC ištakos

Šio termoplastiko pirminės žaliavos – tai nafta ir valgomoji druska. Iš naftos išgavus etileną, o iš druskos chlorą, gaunamas vinilo chlorido junginys. Jis polimerizacijos proceso metu virsta polivinilchloridu arba sutrumpintai – tiesiog PVC. Dažniausiai aptinkami trys pagrindiniai šio plastiko tipai: monolitinis (lakštai, strypai, vamzdžiai arba profiliai), lankstusis (t.y. įvairios dangos, pavyzdžiui, grindų; tentai, plėvelės) ir putintas (arba purėtas) plastiko tipas. Grynas polivinilchloridas yra kietas plastikas, todėl dažniausiai minkštinamas, pridedant tam tikrų priedų (plastifikatorių) ir siekiant išgauti elastingesnį ir lankstesnį PVC medžiagos būvį.                                 

Išskirtinės savybės

  • Stiprumas – PVC plastikas pasižymi dideliu tankiu (kalbama apie monolitinį plastiką), kas šiam plastikui suteikia tvirtumo ir kietumo, todėl PVC puikiai tinka naudoti įvairių mechaninių detalių gamybai.

  • Lengvas apdirbimas – PVC plastikas gali būti nesunkiai apdirbamas: formuojamas, pjaustomas, tekinamas, frezuojamas, gręžiamas ir t.t. Be to, plastikas ne tik lengvai klijuojasi, bet ir gali būti virinamas, todėl ši savybė dar labiau praplečia medžiagos panaudojimo galimybes.

  • Patvarumas – įterpus priedų, plastikas tampa atsparus atmosferos poveikiui (UV spinduliams). Pasižymi dideliu atsparumu cheminiam poveikiui, pavyzdžiui, mažai reaguoja su sieros rūgštimi (kalbama apie monolitinį plastiką) ir kitais cheminiais elementais. Todėl produktai, pagaminti iš šio plastiko, yra ilgaamžiai, tvirti ir dažnai naudojami ten, kur kiti plastikai negalėtų taip ilgai tarnauti.

  • Saugumas – PVC medžiaga pasižymi aukšta degumo klase. Plastikas savaime užgęsta: tai nereiškia, jog produktai, pagaminti iš PVC, ugnyje nesudegtų. Tačiau tuo atveju, kai ugnies šaltinis yra pašalinamas, iš PVC pagamintas produktas nustoja liepsnoti ir savaime užgęsta. Be šios savybės galima išskirti ir tai, kad PVC plastikas veikia kaip puikus izoliatorius. Ši plastiko savybė plačiai pritaikoma elektros pramonėje.

  • Kainos ir kokybės santykis – dėl puikių fizinių ir techninių savybių PVC plastikas visose srityse dažniausiai vertinamas kaip optimalus pasirinkimas. Plastiko vertę didina medžiagos tvarumas, ilgaamžiškumas bei galimybė lengvai apdirbti. Todėl šios ir kitos savybės nulemia ekonomišką ir santykinai nedidelę galutinio produkto kainą.

Galima teigti, jog aukščiau išvardintos savybės ir yra pagrindinės priežastys, lemiančios tai, kad PVC medžiagos yra plačiai panaudojamos įvairiose srityse. Ekonomiškumas, tvarumas bei paprastas pritaikymas – esminiai argumentai, pagrindžiantys PVC populiarumą tarp daugelio vartotojų.

 

PVC medžiagos vidaus ir lauko reklamoje

PVC plėvelė – viena dažniausiai reklamos srityje naudojamų medžiagų. Dėl plataus spalvinio pasirinkimo, atsparumo aplinkos poveikiui, patvarumo ir neribotų spausdinimo galimybių, plėvelė universaliai pritaikoma reklaminių sprendimų, pavyzdžiui, plakatų, stendų, iškabų, nuorodų ir kt. produktų gamyboje. Tad galvojantiems apie greitai įgyvendinamą, išorės ar vidaus sąlygoms pritaikytą reklaminį sprendimą ar kūrybinį projektą, – PVC plėvelė yra puikus pasirinkimas.

 

                           

 

PVC profiliai - taip pat reklamos srityje populiari medžiaga. Profiliai atsparūs aplinkos poveikiui, todėl gali būti naudojami vidaus ir lauko reklamos produktų gamybai, komplektuojant su įvairiomis medžiagomis, tokiomis kaip popierius, tentas ar plastikas. Šie profiliai skirti reklaminių plakatų, vėliavų, tentų, žemėlapių ir kt. produktų laikymui arba jų įrėminimui, tam, kad reklaminė iškaba būtų ne tik tiesesnė, gražiai kabėtų, bet ir būtų aiškiai matoma klientams.  

PVC organinio stiklo plokštės pasižymi ne tik dideliu šviesos pralaidumu. Organinis stiklas išsiskiria ir mechaninėmis savybėmis – atsparumu smūgiams, chemikalams ir ugniai. Atsparumas cheminėms medžiagoms, lengvas apdirbimas: formavimas, klijavimas, frezavimas ir kt. – priežastys, leidžiančios šias plokštes pritaikyti reklamos gamybos srityje. PVC organinio stiklo plokštės dažniausiai naudojamos įvairių sprendimų įgyvendinimui, kai reikalingi skaidrūs elementai. Pastarieji dažniausiai yra papildomai apdirbami ir yra santykinai nedidelės kainos.

                                         

 

PVC (polivinilchlorido) putų plokštės – tai smulkių porų, lengvos, mažo tankio, pasižyminčios lygiu matiniu paviršiumi plokštės. Be statybų, dizaino, interjero ar akademinės veiklos sričių, ši medžiaga yra labai populiari ir reklamos gamybos srityje. Iš PVC putų plokščių gaminami įvairūs parodų stendai, medžiaga naudojama parduotuvių vitrinų apipavidalinimui, taip pat gaminamos nuorodos, iškabos, sienų pertvaros ir kt. nesudėtingų konstrukcijų gaminiai ar produktai. Šias plokštes galima lengvai pjauti, gręžti, klijuoti, formuoti ir kitaip apdirbti. Verta pažymėti tai, jog nepaisant plokščių tvirtumo ir lengvumo, jos dažniausiai naudojamos tik vidaus darbams. Įgyvendinant lauko sprendimus, plokščių paviršių būtina padengti dažais ar plėvele, kuri apsaugotų nuo tiesioginių UV spindulių ardomojo poveikio.

                                      

Tad po trimis PVC raidėmis slepiasi platus medžiagų asortimentas, naudojamas įvairiausiems reklamos sprendimams įgyvendinti. Heliopolio produktų kataloge rasite aukštos kokybės PVC medžiagas, kurias pritaikysite tiek vidaus, tiek lauko reklamos sprendimams!

 

Šaltiniai:

http://www.profil.lt/763/apie-pvc/

https://www.creativemechanisms.com/blog/everything-you-need-to-know-about-pvc-plastic

http://www.pvcconstruct.org/en/p/material

 

Atgal