Naujienos

2018.04.25

Polikarbonatinės multi plokštės – sprendimas tavo namams ar sodui

Polikarbonatinės multi plokštės – sprendimas tavo namams ar sodui

Polikarbonatas – skaidrus termoplastikas, pasižymintis tvirtumu, dideliu atsparumu smūgiams bei UV spinduliams. Būtent dėl šių savybių medžiaga pritaikoma įvairiose srityse: įgyvendinant elektronikos sprendimus, diegiant apšvietimo sistemas, gaminant automobilių komponentus. Tačiau polikarbonatas naudojamas ir kasdieninėje veikloje, pavyzdžiui, šiltnamių įrengimui. Išsamus šios medžiagos panaudojimo galimybių sąrašas pateikiamas straipsnio apačioje – kviečiame pasisemti idėjų!   

 

Pasistatykite šiltnamį

Polikarbonato trys pagrindinės savybės – lengvumas, tvirtumas bei skaidrumas – užtikrina jo, kaip šiltnamio dangos, puikų pritaikymą. Būtent iš šios medžiagos statomi šiltnamiai tampa vis populiaresni ir dažnu atveju keičia stiklinius. Polikarbonato populiarumas šiuo atžvilgiu tikrai pelnytas. Apačioje pateikiami argumentai, padėsiantys įsitikinti, kodėl šiltnamį verta dengti būtent šiuo plastiku.

 

 

Palyginimas: šiltnamis iš polikarbonato ir stiklo

  • Polikarbonato plokštėmis dengtas šiltnamis pasižymi geresniu šviesos pralaidumu bei didesniu atsparumu UV spinduliams. Plastiko dėka šviesa pasiskirsto tolygiai, o tai sudaro puikias augimo sąlygas viduje esantiems augalams ar daržovėms.

  • Kaip jau minėta, plastikas pasižymi dideliu atsparumu smūgiams, tad kartu užtikrina ir šiltnamio ilgaamžiškumą. Daug didesnė rizika, jog iš paprasto stiklo suręstas šiltnamis bus sugadintas, įrėžus – sienos lengviau skyla ar net sudūžta.

  • Itin svarbi savybė – tai aukštesnis šilumos izoliacijos lygis. Pro stiklinę dangą prarandama santykinai daugiau šilumos, ji pasiskirsto netolygiai ir šiltnamio viduje išsilaiko trumpiau. Tuo tarpu polikarbonatu dengtas šiltnamis palaiko aukštesnę temperatūrą ilgesnį laiko tarpą.

Minėtųjų savybių visuma norimą derlių leis užauginti kur kas sparčiau ir ekonomiškiau. O pačiu auginimo sezonu galėsite džiaugtis ilgiau: puikiai išsilaikanti šiluma natūraliai prailgins derliaus auginimo laikotarpį nenaudojant papildomų elektros ir šilumos šaltinių.

 

Įsirenkite terasą

Seniai galvojate, jog lauke vertėtų praleisti daugiau laiko? Prasiilginti rytus ir vakarus, leidžiamus gamtoje, galite visai nesunkiai. Šalia sodo ar gyvenamojo namo, naudodami polikarbonato multi plokštes, lengvai įsirengsite terasą. Dėl minėtojo atsparumo UV spinduliams, šiluma mėgausitės net ir karščiausią vasaros dieną. Galėsite pasirinkti ne tik tinkamiausių matmenų, tačiau ir norimo atspalvio plokštes.

 

Susiręskite stoginę

Norintiems savo automobilį apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, krušos ar sniego, vertėtų apsvarstyti stoginės variantą. Projektas tikrai nepareikalaus daug kaštų: į pagalbą pasikvietę draugą, įgyvendinimui nesugaišite daug laiko. Kadangi stoginei įrengti reikės nedidelio kiekio plokščių, nebus nuskriausta ir Jūsų piniginė. Tad už minimalias pastangas džiaugsitės puikiu rezultatu: tvirtas plastikas sulaikys visus galimus smūgius bei apsaugos nuo aplinkos poveikio, galinčio padaryti žalą automobilio paviršiui.

 

 

Dekoruokite patalpas

Polikarbonato plokštės naudojamos ne tik minėtųjų projektų įgyvendinimui. Taip pat dažna plastiko pritaikymo sritis – dekoravimas. Pavyzdžiui, medžiaga puikiai tiks virtuvinių spintelių durelėms, pakeisdama trapų stiklą. Skaidrus polikarbonatas gali atsirasti net Jūsų svetainėje – iš jo gaminamos įvairios pertvaros, skiriančios patalpas erdviuose namuose.

 

Tad įsitikinimas, jog polikarbonatas – tik specifinėse veiklose naudojama medžiaga, toli gražu nėra teisingas. Šis plastikas yra puikiai pritaikomas mūsų kasdienybėje, jo pagalba palengvinami žemdirbystės darbai, įgyvendinami praktiški sprendimai namams,  kuriama jauki ir stilinga namų aplinka.

Šį pavasarį polikarbonato lakštai už ypač mažą kainą!

4mm skaidrus: nuo 2.99 €/m2
6mm skaidrus: nuo 4.79 €/m2

 

 

Atgal