Naujienos

2018.08.21

Lipnios plėvelės ir jų įvairovė: kaip išsirinkti?

Lipnios plėvelės ir jų įvairovė: kaip išsirinkti?

Tikriausiai esate girdėję ar net išbandę lipnias plėveles. Tačiau ar žinote visas jų rūšis? Šviesą atspindinčios, trafaretinės ar skirtos rašyti kreida – skirtingą paskirtį atitinkančios plėvelės  pritaikomos įvairiausiose srityse: naudojamos kaip informaciniai ženklai ar pasitelkiamos kūrybiniams projektams įgyvendinti. Apie tai, kur, kam ir kaip šios yra naudojamos bei kokiomis savybėmis pasižymi, kviečiame skaityti straipsnyje.

Svarbu paminėti itin aukštos kokybės ORACAL plėveles, kurių platus pasirinkimas nulėmė jų populiarumą įvairiose srityse:

ORACAL 641 plėvelė pasižymi ypač dažnu naudojimu. ORACLE 641 yra 59 spalvų (matiniu arba blizgiu paviršiumi). Dažniausiai šio tipo plėvelės pastebimos reklamų gamyboje, tačiau taip pat jas galima naudoti gaminant ženklus, užrašus ir dekoravimo elementus. Lauke ši plėvelė naudojama trumpam ir vidutiniam laikotarpiui, o vidaus sąlygomis ORACLE 641 gali išlikti labai ilgai.

 

ORACAL 551 yra premium klasės plėvelė, kuri turi 98 spalvų asortimentą bei  yra labai aukštos kokybės. Plėvelė dengta silikonu ir užtikrina atsparumą šviesai bei orui. ORACAL 551 tarnauja labai ilgai tiek lauko, tiek vidaus sąlygomis. Dėl aukštos kokybės šios plėvelės dažniausiai naudojamos dekoruojant automobilius arba klijuojant ant jų reklamas.

ORACAL 8300 vitražinė plėvelė permatoma ir pralaidi šviesai. Jos spalvų asortimentą sudaro 32 spalvos. Tokia plėvelė labai dažnai naudojama šviečiančių reklamų gamyboje. ORACAL 8300 vitražiniai lipdukai yra permatomi, todėl neiškreipia stiklo spalvos, o tiesiog suteikia jam naują atspalvį. Galimas tiek sausas, tiek šlapias klijavimas, nes abiem atvejais stiklo atspalvis išliks toks pat.

ORACAL 8500 – permatoma ir šviesą praleidžianti filtrinė plėvelė. Jos matinis paviršius neleidžia šviesai atsispindėti. Todėl ši plėvelė puikiai tinka slopinti nepageidaujamus atspalvius.

ORACAL 8511 speciali plėvelė skirta stiklų dekoravimui. ORACAL 8511 savo specifika  primena ORACAL 8500. Didžiausias skirtumas, jog 8511 naudojama, siekiant išgauti miglos – šerkšno efektą arba apdoroto smėlio stiklo paviršių. Ypač tinka parduotuvių langų arba stiklinių durų dekoravimui.

ORACAL 451 – labai lanksti plėvelė šilkiniu matiniu paviršiumi. Ši plėvelė sukurta trumpalaikiams ir vidutinės trukmės užrašams ir dekoravimo elementams ant lanksčių paviršių. Nerekomenduojama naudoti ant transporto priemonių tentų ar kitų medžiagų, kurios patiria didelį mechaninį spaudimą.

ORACAL 7510 kokybiška plėvelė, kuri puikiai matosi, esant natūraliam apšvietimui. Plėvelės paskirtis – ilgalaikis naudojimas lauke. Labiausiai tinka gaminti reklamoms ant transporto priemonių arba įspėjamiesiems ženklams.

ORACAL 970RA – ypač lanksti plėvelė, atitinkanti aukščiausius technologinius inžinierijos standartus. Ji specialiai sukurta automobilių, laivų, sporto transporto priemonių ilgalaikiam apklijavimui. Puikiai tinka klijuoti ant nelygių paviršių. Be to, nepaisant aukštos kokybės ir ilgo tarnavimo, plėvelė labai lengvai pašalinama, o nuimant nepalieka klijų likučių.

Holografinės ir metalizuotos plėvelės

Šių tipų plėvelės išsiskiria blizgiu paviršiumi. Metalizuotos pagamintos iš poliesterio medžiagos ir pasižymi ilgaamžiškumu. Dėl šios savybės medžiaga dažnai pasitelkiama aukštos kokybės etikečių, užrašų ar saugos ženklų gamybai.

Tuo tarpu holografinės yra gaminamos iš vinilo, o pagrindinė šių paskirtis – bendros paskirties ženklinimas. Ši rūšis taip pat pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis: atsparumu dėmėms, įbrėžimams, yra lengvai pjaunamos. Abiejų rūšių medžiagos taip pat  yra tinkamos spaudai. Holografines plėveles galima atspausdinti įvairiais būdais: naudojant vinilinius šilkografinius rašalus, terminio perdavimo sistemas, tirpiklio pagrindu veikiančius rašalinius spausdintuvus ar karšto atspaudo įrenginius.

Trafaretinės plėvelės

Tai specialios PVC plėvelės matiniu paviršiumi. Šios naudojamos trafaretų gamybai ir yra ypač populiarios atliekant dažymo ar purškimo smėliu darbus. Trafaretinės plėvelės privalumai – tai paprastas jos pašalinimo būdas ir galimybės klijuoti ant lanksčių bei nelygių paviršių. Heliopolio asortimente išsirinksite ir norimą iš 6 skirtingų plėvelių spalvų: galimos trys permatomos – pilka, balta ir mėlyna bei trys matinės – žalia, geltona ir pilka.

Šviesą kaupiančios

Pats pavadinimas nusako plėvelės paskirtį – dėl gero šviesos sugėrimo, ji itin ryškiai švyti tamsoje. Ši ypatybė plėvelę leidžia naudoti gaminant avarinio išėjimo ženklus ir nuorodas. Būtent todėl jas dažnai išvysite komercinės paskirties ar biurų patalpose virš įėjimų ar išėjimų, laiptų ar atitvarų srityse. Medžiaga yra net trijų sluoksnių, o tai užtikrina jos kokybę ir ilgaamžiškumą. Ne mažiau svarbus išskirtinumas, jog plėvelės fosforuojančios savybės nekinta šviesos šaltiniui dingstant ir vėl atsirandant.

 

Šias ir daugelį kitų plėvelių, detalius jų aprašymus ir naudojimo instrukcijas rasite www.heliopolis.lt svetainėje.

Atgal