Naujienos

2017.07.10

6 mitai apie klijus ir lipnias juostas

6 mitai apie klijus ir lipnias juostas

„Nesulipo, per greitai sulipo, per greitai atlipo, atlipę paliko baisias žymes“, – tai dažniausi skundai, kuriuos galima išgirsti iš netinkamus klijus, dvipuses lipnias juostas įsigijusių ar netinkamai jas naudojusių žmonių. Tam, kad netaptumėte vienu iš jų, siūlome susipažinti su šešiais dažniausiai pasitaikančiais ir klaidinančiais mitais. 

  1. Universalūs klijai yra geriausias variantas visais atvejais. Taip, variantas, tačiau tikrai ne pats geriausias. Tam, kad būtų užtikrintas ilgalaikis rezultatas klijai turi pasižymėti tam tikrų medžiagų sutvirtinimui reikalingomis savybėmis – vienu atveju jie turi būti klampūs, kitu skysti ir t.t. Dažnai netgi vienos medžiagos porūšiams, pagal tam tikras jų savybes, yra sukuriami specifiniai klijai, pavyzdžiui, klijais, skirtais klijuoti PVC, neįmanoma suklijuoti jokių kitų medžiagų. Kaip nėra vieno sprendimo visoms problemoms, taip nėra ir vieno produkto visiems atvejams.
  2. Jei nepavyksta suklijuoti, kalti tik klijai ar dvipusė lipni juosta. Iš tiesų daugeliu atvejų rezultatas daugiau priklauso ne nuo medžiagos, o nuo proceso. Klijuojant labai svarbu tinkamai paruošti paviršius – jie turi būti nuvalyti, nusausinti. Ir nesvarbu – ar kalbama apie pašto dėžutės klijavimą prie namo fasado, ar rankenėlės klijavimą prie spintelės.
  3. Klijuoti galima bet kokiomis oro sąlygomis. Didelė dalis klijų ir dvipusių lipnių juostų žemesnėje nei 15 °C temperatūroje  limpa daug lėčiau arba visai nelimpa.
  4. Klijai ir dvipusės lipnios juostos skirtos tik smulkių, lengvų objektų klijavimui. Vis dar gajus stereotipas – jeigu reikia kažkur pritvirtinti didelį ir/ar sunkų objektą, tai padaryti galima tik varžtais. Iš tikrųjų, klijai ar dvipusė lipni juosta tvirtumu menkai tenusileidžia mechaniniam tvirtinimui, tad šias priemones galima drąsiai naudoti ne tik smulkmėms, bet ir rimtuose buities darbuose. Juolab, kad varžtai ar kniedės dažnai atrodo neestetiškai, tvirtinimas naudojant šias priemones užima daugiau laiko ir yra vietų, kur jų apskritai negalima naudoti (pavyzdžiui, šildomos grindys ar sienos, kuriose yra elektros instaliacija).
  5. Dvipusė lipni juosta skirta tik vidaus objektų klijavimui. Neretai pasitaiko tvirtinančių, kad lauko sąlygomis jų naudota dvipusė lipni juosta buvo visiškai nepatvari ir kad apskritai lauke ši tvirtinimo priemonė nėra tinkama naudoti. Tai tik mitas, sklindantis iš lūpų į lūpas, o pavidalą įgavęs todėl, kad kažkoks vienas žmogus nusipirko ir naudojo netinkamos rūšies juostą. Darbams lauke būtina įsigyti dvipusę lipnią juostą su apsauga nuo UV ir drėgmės.
  6. Visos lipnios juostos palieka žymes. Popierinė lipni juosta, dažniausiai naudojama kaip apsauga, ar silikoninio pagrindo lipnios juostos, naudojamos tvirtinimui, gali būti nuimamos be jokių paviršiaus pažeidimų ar klijų likučių.

Turite neatsakymų klausimų? Dominančių temų pasiūlymų?

Rašykite info@heliopolis.lt ir mūsų specialistai Jums patars!

Atgal